Ekspozīcija

An-24B – Pasažieru lidmašīna vidējā garuma aviolīnijām

PSRS Aeroflota numurs SSSR-46400 (cn 77303902). Mantojumā no Latvijas Civilās aviācijas pārvaldes An-24B pārgāja aviokompāijai “Latavio”, numurs – YL-LCD. Saņemts muzejā no “Latavio” sakarā ar dzinēju resursa izbeigšanos. An-24B palīdzēja iegādāties Concors aviokompānijas prezidents Sergejs Ratņikovs. Muzejā ir iespējams apmeklēt lidmašīnas salonu un pilotu kabīni.

An-2 – Vieglā transporta lidmašīna

AN-2 ir vieglā transporta lidmašīna. Numurs – 22 dzeltenais (cn 11047307: 1 – cipars, kas neko nenozīmē; 10 – sērijas numurs; 473 – rūpnīcas numurs (Kijeva); 07 – lidmašīnas kārtas numurs sērijā.)

Pirmais lidojums tika veikts 1947.gada 31.augustā (lidotājs N.Volodins). Lidmašīnas ekspluatācija sākas 1948.gad augustā. Lai gan sākumā tā bija domāta izmantošanai lauksaimniecībā, tā ātri kļuva par daudzfunkcionālu un tika ražota 16 modifikācijās. Sērijveida ražošana Padomju Savienībā tika pabeigta līdz 1960.gadam, pēc vairāk nekā 5000 lidmašīnu uzbūvēšanas, taču turpinās licencēta ražošana Ķīnā ar nosaukumu Y-5 (1957. – 1992.gados uzbūvētas vairāk nekā 950) un Polijā (1960.-1992.gados uzbūvētas ap 12000, no kuriem 10440 piegādās PSRS/NVS). Tā ir vienīga lidmašīna, kuras ražošanas ilga vairāk nekā 45 gadus. Lidmašīna tika eksportēta uz 26 pasaules valstīm 18 modifikācijās. Līdz pat šim laikam lido visā pasaulē.

Cessna-150А

Cessna – 152, ar līdzīgu lidmašīnu Ruts (Vācija) veica slaveno lidojumu no Helsinkiem uz Maskavu, kad nosēdās Sarkanajā laukumā. Šī incidenta rezultātā savus amatus zaudēja dauzi PSRS bruņoto spēku augstākie vadītāji.
Precīzu notikumu gaitu tā arī neviens nav izskaidrojis; bija pārtverts, pēc tam uz 3h pazudis no radaru ekrāniem, t.i., kaut kur PSRS teritorijā veicis nosešanos un papildināji degvielu.

MIG-15UTI, reaktīvā iznīcinātaja MIG-15 mācību-treniņu modifikācija

Lidmašīna MIG-15UTI, reaktīvā iznīcinātaja MIG-15 mācību-treniņu modifikācija, kura ieguva popularitāti Korejas kara laikā.

Lidmašīna saņemta no Bauskas skolas bērniem ar attīstības traucējumiem, otra lidmašīna – no Liepājas.

Mi-24A helikopters

Mi-24A – helikoptera Mi-24 pirmais sērijveida variants. Tika ražots no 1970.gada Areseņevā un Rjstovā. Saražoti 3200 gb., no tiem puse eksportēti. Faktiski lidojošs tanks. Aizsargāts ar bruņu plāksnēm un lieliski bruņots. Smagākais, atrākais un efektīvakais kaujas helikopteris pasaulē.

Piedalījies gandrīz vai visos XXgs. konfliktos kopš 70 gada.

Pasaulē vienīgais helikopteris, kas gaisā kaujā ( Irānas-Irākas kara laikā ) notrieca iznīcinātaju F-4 „Phantom”.