Cessna-150А

Cessna – 152, ar līdzīgu lidmašīnu Ruts (Vācija) veica slaveno lidojumu no Helsinkiem uz Maskavu, kad nosēdās Sarkanajā laukumā. Šī incidenta rezultātā savus amatus zaudēja dauzi PSRS bruņoto spēku augstākie vadītāji.
Precīzu notikumu gaitu tā arī neviens nav izskaidrojis; bija pārtverts, pēc tam uz 3h pazudis no radaru ekrāniem, t.i., kaut kur PSRS teritorijā veicis nosešanos un papildināji degvielu.

Muzejā esošo lidmašīn atstāja vācu tūrists, kurš bija atlidojis viesoties Rīgā. Gatavojoties aizlidošanai, iedarbinājis dzinēju izkāpa no lidmašīnas lai novāktu bloķējošos klučus no šasijas pēc kā lidmašīna sāka ripot netālu stāvošo lidmašīnu virzienā. Pilotam laimīgā kārtā ripojošo lidmašīnu izdevās paraut aiz „astes” pēc kā tā mainīja virzienu un ietriecās lidlauka būvēs. Pēc radio-elektronisko iekārtu noņemšanas ( demontāžas) lidmašīna nokļuva muzejā. Lidmašīnas atjaunošana finansiāli nav rentabla.

Patreizējais vērtējums: 3.9